Złap indeks w sieci

Już teraz bez wychodzenia z domu można zdobyć indeks jednej z wrocławskich uczelni. Wystarczy wystartować w internetowym konkursie, który rusza w poniedziałek 19 kwietnia. Swoje nagrody oferuje 16 wrocławskich szkół wyższych, czyli o siedem więcej niż przed rokiem.

Będzie praktycznie, nowocześnie i absolutnie interaktywnie. Niezależnie od miejsca zamieszkania wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu, aby po przejściu dwóch etapów konkursu stać się posiadaczem indeksu jednej z wrocławskich uczelni, stypendium lub talonu na podręczniki. W pierwszym etapie przyda się wiedza o Wrocławiu, w drugim – po wyborze właściwiej uczelni – trzeba będzie odpowiedzieć na pytania związane z wybranym kierunkiem studiów. Pomocni mogą być także znajomi, ponieważ polecając komuś udział w konkursie, samemu można zdobyć dodatkowe punkty.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu. Dodatkowo aktualności konkursowe pojawią się na portalu facebook.com. Poza głównym konkursem będzie zorganizowana rywalizacja dla najczęściej polecających Wrocławski Indeks. Każdy uczestnik otrzyma podczas rejestracji indywidualny kod referencyjny, którym będzie się posługiwał podczas logowania. Nie ma możliwości, żeby ktoś, kto nie zaliczy etapu, zalogował się drugi raz i próbował do skutku.

Dlaczego wrocławskie uczelnie zdecydowały się na konkurs w internecie? To przede wszystkim wygoda dla uczestników i organizatorów. Ci pierwsi zamiast stawiać się w danym miejscu o określonym czasie, mogą wziąć udział w zabawie w dowolnym momencie i miejscu. Dodatkowo nie muszą rozwiązywać wszystkich zadań od razu – mogą przerwać pracę i kontynuować po ponownym zalogowaniu.

Z kolei organizatorzy nie muszą wynajmować specjalnych sal ani sztabu ludzi, którzy będą prowadzić konkurs, a potem sprawdzać formularze. Wszystko wydarzy się on-line, a organizatorzy dostaną gotowe wyniki i listy laureatów. W konkursie można wziąć udział na stronie www.konkurs.terazwroclaw.pl.

Podobne  Angelus dla Josefa Škvoreckiego

Tegoroczna edycja jest już czwartą odsłoną internetowej rywalizacji o indeksy. W tym roku konkurs rozpocznie się 19 kwietnia w samo południe i zakończy po dwóch miesiącach – 18 czerwca o godzinie 12.00. Wśród wszystkich osób, które do 21 maja wystartują w konkursie i poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania zawarte w części pierwszej, jury rozlosuje nagrodę specjalną – weekend we Wrocławiu. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele każdej z uczelni oraz Biura Promocji Miasta, które współorganizuje całe przedsięwzięcie.

Dodaj komentarz