Drogi Użytkowniku, 24 kwietnia 2015 roku zamykamy serwis Studente.pl. Jeśli znalazłeś tu jakieś treści, które mogą Ci się przydać po tej dacie, skopiuj je na swój komputer, bo od marca 2015 nie będzie to już możliwe. Dziękujemy, że byłeś z nami.


Redakcja Studente.pl

Praca, finanse

2010-01-06 12:37:43

Firma McKinsey & Company otwiera we Wrocławiu Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Wiedzy

Wasza ocena 9 Oceń artykuł
Firma McKinsey & Company otwiera we Wrocławiu Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Wiedzy 9 out of 10 based on 1 ratings. 1 user reviews.

Firma McKinsey & Company potwierdziła, że otwiera we Wrocławiu nowy Ośrodek Badawczo – Rozwojowy Wiedzy. Będzie to czwarte tego rodzaju centrum w globalnej sieci Centrów Wiedzy McKinsey.

Firma planuje stworzyć od 35 do nawet 100 stanowisk pracy dla wysoko wykwalifikowanych analityków. - Planujemy zatrudniać wysoko wykwalifikowanych analityków, którzy będą rozwijać nowoczesną wiedzę biznesową. Centrum będzie świadczyć usługi na rzecz konsultantów i specjalistów McKinsey na terenie Europy i na innych kontynentach – mówi Jacek Poświata, Dyrektor Zarządzający McKinsey & Company w Polsce.


Ośrodek zatrudni najlepszych absolwentów m.in. uczelni wrocławskich, a także ekspertów
z doświadczeniem zawodowym w poszczególnych branżach. Wszyscy będą dodatkowo przeszkoleni w wyszukiwaniu danych, ich analizie oraz w zakresie poszczególnych branż i obszarów funkcyjnych (np. farmaceutyka i ochrona zdrowia, telekomunikacja, transport
i logistyka, motoryzacja, działalność operacyjna, dobra konsumpcyjne).
Centrum rozpocznie działalność jeszcze w tym roku.


Rafał Dutkiewicz  Prezydent Wrocławia - Niezwykle cieszę się z decyzji firmy McKinsey, która uznawana jest za światowego lidera w zakresie rozwoju wiedzy. Projekt utworzenia globalnego Centrum Wiedzy doskonale wpisuje się w strategię budowania we Wrocławiu gospodarki opartej na wiedzy. Szczególnie ważne jest dla mnie to, że Wrocław doceniono jako miejsce oferujące wysoką jakość życia, bo tylko tam lokowane są tego typu centra, a także to, iż udało się nam przekonać inwestora, że najbardziej utalentowanych ludzi znajdzie właśnie we Wrocławiu.

- Inwestycja firmy McKinsey potwierdza, że największym atutem Polski są jej mieszkańcy. Dzięki wykształconym, kompetentnym kadrom staliśmy się centrum usług biznesowych Europy. Dynamiczny rozwój działalności firmy McKinsey w Polsce świadczy o dobrym klimacie dla inwestorów. Gratuluję firmie wyboru i życzę dalszych sukcesów – mówi Sławomir Majman, Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

- Decyzja firmy McKinsey jest dowodem, iż Wrocław krok po kroku staje się prawdziwą europejską metropolią. Osiągnęliśmy sukces w rywalizacji gdzie liczy się przede wszystkim jakość nie niski koszt – przekonuje Dariusz Ostrowski – Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A.

Oficjalny początek rekrutacji

Inauguracja akcji rekrutacyjnej planowana jest na 12 stycznia 2010 roku o godzinie 13:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w sali P1 i P2. Specjalnym gościem prezentacji na temat Centrum Wiedzy będzie Rafał Dutkiewicz - Prezydent Wrocławia, Bogusław Fiedor

- Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Jacek Poświata - Dyrektor Zarządzający McKinsey & Company Poland Sp z o.o..
W godzinach 9:00 – 15:00 na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego odbędą się prezentacje i spotkania na temat nowopowstającego centrum otwarte dla studentów ze wszystkich uczelni wrocławskich.

Informacje na temat firmy McKinsey

McKinsey & Company, Inc. jest międzynarodową firmą doradztwa strategicznego, świadczącą usługi dla dużych przedsiębiorstw i instytucji, wspierającą je w osiągnięciu znaczącej i trwałej poprawy efektywności. W ciągu ostatnich ośmiu dekad główny cel firmy pozostał niezmieniony: służyć, jako najbardziej zaufany zewnętrzny doradca w fundamentalnych kwestiach rozstrzyganych przez zespoły zarządzające. McKinsey ma ponad 90 biur w 50 krajach i doradza przedsiębiorstwom w rozwiązywaniu problemów strategicznych, operacyjnych, organizacyjnych i technologicznych.

Firma posiada szerokie doświadczenie we wszystkich głównych branżach gospodarki i obszarach funkcjonowania przedsiębiorstw oraz dogłębną wiedzę na temat najistotniejszych problemów współczesnego biznesu.
McKinsey & Company jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych firm doradztwa strategicznego w Polsce. Firma działa w kraju od 1993 roku i systematycznie buduje lokalną bazę konsultantów. Polscy konsultanci McKinsey pracują w międzynarodowych zespołach, doradzając zarówno klientom w Polsce jak i za granicą, począwszy od Czech, poprzez Niemcy, Francję, USA, Australię, RPA po Dubaj.

We wszystkich tych krajach McKinsey doradza liderom gospodarki, w tym firmom ubezpieczeniowym i bankom, operatorom telekomunikacyjnym, przedsiębiorstwom energetycznym, naftowym i producentom dóbr konsumpcyjnych oraz sektorowi publicznemu.

inf. pras.

studente.pl on Facebook
Dodaj do Gwar.pl Wykop to! Dodaj do Digg.com

Przeczytaj komentarze na Forum studente.pl

Brak komentarzy na ten temat. Zobacz inne dyskusje na Forum lub dodaj komentarz.

Forum studente.pl Najnowsze wątki | Najpopularniejsze wątki | Dołącz

Zobacz także

Wygraj wyjazd służbowy i wakacje we wrześniu! Nauczyć się tańczyć po mistrzowsku! Przyjdź na zajęcia dancehall Zobacz najlepsze filmy o Wrocławiu! Gala finałowa konkursu Kręć Wrocław
Przypomnij hasło » Zarejestruj się »

Wrocław 2014-12-09
» Personel obsługi kina
Wrocław 2014-02-24
» Graphic/Web Designer
Wrocław 2014-02-01
» Front-End Developer
Wrocław 2013-12-16
» Konsultant IT
Wrocław 2013-12-06
» Analityk Rynków Finansowych
Wrocław 2013-12-05
» Pracownik produkcji z podstawowym j. angielskim oraz prawem jazdy!

Zobacz pozostałe oferty »