Strona główna

2010-01-18 09:51:10

Karole - pierwszy krok do kariery XVII edycja Konkursu

Studia nie są jedynie okresem przyswajania wiedzy, to także czas, w którym przychodzi nam stawiać pierwsze kroki w zawodowej karierze. Doskonale zdają sobie z tego sprawę studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. To właśnie dla nich już po raz siedemnasty organizowany jest konkurs na najlepsze prace projektowe- Konkurs KAROLE. Pięć najlepszych grup projektowych, wyłonionych spośród autorów nominowanych prac konkursowych, zostanie nagrodzonych, podczas uroczystej Gali Finałowej.

Droga do zdobycia prestiżowej statuetki nie jest łatwa i składa się z kilku etapów:

I Etap - od października 2009 do lutego 2010
Studenci w ramach realizowanych na uczelni przedmiotów piszą prace projektowe w jednej
z  poniższych kategorii:
Innowacje i planowanie produktu
Biznes plan
Zarządzanie produkcją
Badania marketingowe
Zarządzanie przedsięwzięciami z wykorzystaniem MS Project
Prace pisane są pod okiem prowadzących, na podstawie rzeczywistej sytuacji rynkowej w wybranych przez studentów firmach.

II Etap - Nominacje - do 16 marca 2010
Prowadzący przedmioty wybierają od 4 do 6 najlepszych prac w każdej kategorii, które następnie oceniane są przez trzyosobowe kapituły konkursu (osobne dla każdej kategorii). Po dokładnej ocenie każdej z prac kapituły spotykają się i wybierają zwycięzców.

III Etap - Wręczenie statuetek - 17 kwietnia 2010
Wręczenie nagród konkursowych oraz statuetek odbywa się podczas Gali Finałowej. Uroczystość organizowana jest w najbardziej reprezentacyjnych miejscach Gdańska. W poprzednich latach odbywała się w Auli Politechniki Gdańskiej, na Dworze Artusa oraz Teatrze Wybrzeże. Biorą w niej udział nie tylko finaliści, ale także władze Wydziału i Uczelni, Miasta Gdańska a także przedstawiciele trójmiejskiego środowiska biznesu. Po wręczeniu nagród przewidziany jest zawsze uroczysty bankiet, podczas którego zwycięzcy mogą uczcić swój sukces.

Studenci studentom
Studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii nie tylko uczestniczą w Konkursie. Jego organizatorami są członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego Project Management, którzy podjęli się realizacji tego projektu. Jednak idea powstania Konkursu wyszła od trzech wykładowców - dr inż. Jerzego Koszałki, mgr inż. Władysława Stachowskiego oraz dr inż. hab. Marka Wirkusa. To oni siedemnaście lat temu postanowili wyróżnić najlepszych studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

Dlaczego KAROLE?
Nazwa Konkursu nawiązuje do postaci prof. Karola Adamieckiego, prekursora nauk o zarządzaniu w Polsce. Był on jednym z pierwszych, który docenił pozytywne skutki połączenia teorii naukowych z praktyką, biznesem. Nawet dziś niektórzy przedstawiciele świata gospodarczego uważają, że teoria zdobywana na studiach, przekazywana przez naukowców, jest oderwana od rzeczywistości. Działania prof. Adamieckiego pomogły obalić tą tezę - podobnie twórcy Konkursu KAROLE  starają się już od 17 lat udowodnić, że połączenie nauki i praktyki to recepta na sukces.

Konkurs KAROLE to doskonała okazja dla studentów na poszerzenie swojej wiedzy, zdobycie doświadczenia a także wykazanie się w sferze tworzenia projektów, w sposób dający ogromną satysfakcję. Otrzymanie statuetki podczas Gali Finałowej to niezapomniana chwila, a jest to dopiero pierwszy krok do kariery.

KAROLE cieszą się wielkim poparciem, zarówno środowiska akademickiego, jak i biznesu.  Z roku na rok wzrasta liczba firm z Trójmiasta jak również spoza rejonu wspierająca inicjatywę Konkursu. Świadczy to o słuszności tworzenia takich przedsięwzięć, w których połączenie zdobytej wiedzy z praktyką przekłada się na realne rozwiązania. Rozumieją to organizatorzy i uczestnicy Konkursu, rozumie to też coraz więcej przedsiębiorstw.
Więcej na temat konkursu dowiesz się na stronie: karole.zie.pg.gda.pl/  

organizatorzy


studente.pl on Facebook
Dodaj do Gwar.pl Wykop to! Dodaj do Digg.com

Przeczytaj komentarze na Forum studente.pl

Brak komentarzy na ten temat. Zobacz inne dyskusje na Forum lub dodaj komentarz.

Forum studente.pl Najnowsze wątki | Najpopularniejsze wątki | Dołącz

Zobacz także

Wszyscy studenci w jednym mieście! - internetowe targi edukacyjne Zapisz się do Szkoły Milionerów i zdobądź 200 tys. euro na rozwój firmy Wiosenny nabór w Akademii Tańca Esens (Nie)romatyczna komedia. „W chmurach”. Oskary 2010.
Przypomnij hasło » Zarejestruj się »

Eventy - Trójmiasto