Studia, nauka

2010-07-22 00:00:00

Znamy najlepszego studenta w Polsce

Wasza ocena 7.3 Oceń artykuł

Piętnaście tysięcy złotych i tytuł najlepszego studenta RP zdobył Mirosław Zajdel, laureat konkursu „Studencki Nobel 2010”. Oprócz doktoranta Akademii Górniczo – Hutniczej, na podium znaleźli się również przedstawiciele WSIiZ w Rzeszowie i Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas uroczystości w Belwederze poznaliśmy także dziesięciu najlepszych studentów w poszczególnych branżach.

Laureaci konkursu "Studencki Nobel 2010"

fot. www.studenckinobel.com

Zwycięzca konkursu oprócz doktoryzowania się z informatyki na AGH studiuje równocześnie na tej uczelni zarządzanie i inżynierię produkcji (jest na III roku). Prowadzi samodzielne prace badawcze z zakresu modelowania i symulacji zachowań tłumu w sytuacjach zagrożenia, uczestniczy w licznych projektach naukowych, napisał również wiele artykułów i referatów, m.in. na temat optymalizacji sieci transportowych, zachowań stadnych oraz teorii gier w etnologii.

Mirosław Zajdel ma na koncie Złotą Odznakę Stanisława Staszica przyznawaną przez rektora AGH i trzecie miejsce w konkursie na Najlepszego Studenta Primus Inter Pares 2009. Jest dwukrotnym stypendystą ministra nauki i szkolnictwa wyższego za osiągnięcia w nauce. Najlepszy student RP należy do Mensy, działa w Amnesty International i Greenpeace.

Aneta Czarniecka, zdobywczyni II miejsca to studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, natomiast brązowy medalista „Studenckiego Nobla” Krzysztof Wojewodzic na co dzień uczy się na Uniwersytecie Wrocławskim. Laureatów wyłoniono spośród szesnastu zwycięzców eliminacji regionalnych – każdy z nich przedstawiał siebie i swoje osiągnięcia przed komisją konkursową. Podczas gali finałowej poznaliśmy również dziesięciu Branżowych Laureatów Krajowych, czyli najlepszych studentów w poszczególnych dziedzinach (nauki przyrodnicze, inżynieryjne i techniczne, medyczne, ekonomiczne, rolnicze, społeczne, humanistyczne, a także sztuka i sport).

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 779 osób z 548 uczelni. Do „Studenckiego Nobla” ma prawo przystąpić każdy student uczelni państwowej lub prywatnej, który nie ukończył 28. roku życia i może pochwalić się średnią ocen z poprzedniego semestru na poziomie co najmniej 4.0. Liczy się również działalność poza murami uczelni, a przede wszystkim aktywność społeczna i naukowa.

Więcej o konkursie dowiecie się na oficjalnej stronie „Studenckiego Nobla”

tm


studente.pl on Facebook

Forum studente.pl Najnowsze wątki | Najpopularniejsze wątki | Dołącz

Zobacz także

Dwa tygodnie dla e-biznesów Co nas kręci, co nas podnieca czyli ABC uwodzenia Coś po nas zostanie
Przypomnij hasło » Zarejestruj się »

Szukasz szkoły lub uczelni?

Ilość obiektów: 437



Dodaj swój wpis!

Polecane

  • Policealne Studium Plastyczne Anima Art

    Policealne Studium Plastyczne Anima Art posiada od 2006 roku uprawnienia szkoły publicznej i jako jedyne w Polsce studium policealne, w ramach kierunku techniki graficzne, kształcimy w specjalizacji animacja filmowa.

     

     

  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

    Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to dynamiczna i nowoczesna uczelnia o bogatych tradycjach akademickich. Jest największą pod względem liczby studentów uczelnią tego typu w Polsce i jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej.

     


Kraków 2012-02-04
» ORIFLAME - Zostań Konsultantką/Konsultantem
Kraków 2011-12-22
» Przedstawiciel Handlowy
Kraków 2011-10-26
» Dziennikarz
Kraków 2011-10-07
» Praktyki w YPI Consulting!
Kraków 2011-09-17
» programista
Kraków 2011-09-13
» PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Zobacz pozostałe oferty »