« [1] » 
Temat dotyczy artykułu: "Jak zdać maturę z historii?"
Aby pisać posty musisz się zalogować. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Tytuł postu Autor Ostatni post
Jak zdać maturę z historii? maturzysta (gość) 2007-06-02 14:14:45
"Fakultety z historii mam od II semestru drugiej klasy, tak samo z WOSu, cztery godziny w tygodniu. Miałyśmy powtórki w postaci sprawdzianów z całych działów. Mieliśmy czasami arkusze maturalne na ocenę. Myślę, że jestem zadowolona, zdążyłyśmy przerobić cały materiał"

Szok. Ja miałem fakultety w 3 klasie, dwie lekcje w tygodniu tylko z historii. Przerobiliśmy może 1/5 materiału. Zazdroszczę...
Jak zdać maturę z historii? marchewa (gość) 2007-09-25 19:52:12
Oj Ty takze masz dobrze... Jestem w trzeciej klasie i wogole niewiadomo czy będę miała fakultety z historii a jesli juz to pół godziny w tygodniu... Szok!
Jak zdać maturę z historii? czerwooona (gość) 2007-10-23 10:09:01
hmm.... ja jestem teraz w 2LO i mam już fakultety.... 2 godziny w tygodniu.... I idzie to dosyć szybko...
Jak zdać maturę z historii? flower (gość) 2007-10-25 15:32:12
Ja prawdziwe fakultety zacznę od drugiego półrocza, na razie mam godzinę w tygodniu na zasadzie konsultacji i mój historyk zapewnia nas że zdążymy...ObyAha! Jestem w trzeciej klasie;P_
Jak zdać maturę z historii? Moj błąd... i probna 2007 (gość) 2007-12-16 11:23:17
Moim największym błędem z tego ,co widzę... jest czytanie książek historycznych.
poświęcałem zbyt dużo czasu na ich czytanie(myśląc to mi na pewno pomoże)
fakty były inne...
przede wszystkim podręcznik ,czytanie tych wszystkich grubych książek po 800stron mija się z celem. Najgorszy jest jego skutek matura próbna z histy oblana... 18%
jeśli ktoś opanuje na 80% materiał ,który się znajduje w podręczniku...jest w stanie napisać bardzo dobrze matur nawet rozszerzoną
Jak zdać maturę z historii? mała mi (gość) 2008-01-04 12:09:27
matura z historii to dla mnie konieczniść, nie ciekawa niestety ponieważ nauka nie idzie mi wogóle. teraz mamy styczeń, wiem, że muszę się zmusić ale nie mogę. fakultetów niema w moim liceum i raczej nie będzie... mam nadzieję, że matura będzie łatwa, a ja jakoś się pozbieram bo narazie nie mogę zacząć przyswajać wiedzy historycznej...
Jak zdać maturę z historii? Klaudynkaa (gość) 2008-02-02 12:00:48
PROSZE POMOCY
Jak zdać maturę z historii? eLMO (gość) 2008-02-02 12:02:02
Hej, dlaczego nie mogę otworzyć plików z arkuszami? Wyskakuje mi jakieś rozkodowanie, a potem tylko ciąg licz i cyferek. Prosze, niech mi ktoś pomorze - pilnie potrzebuje tych arkuszy
Jak zdać maturę z historii? Myrkul (gość) 2008-02-02 12:40:13
Mi działają bez problemu. Może spróbuj ściągnąć nowy Acrobat Reader?
Jak zdać maturę z historii? tdk (gość) 2008-07-31 21:05:30
Czy to aby na pewno nie to samo ?

http://www.lo8.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=298&Itemid=247

Autor : Katarzyna Misiejuk
Jak zdać maturę z historii? ehnaton (gość) 2008-08-03 12:28:34
Owszem, tylko artykuł ze strony VII LO jest osiem miesięcy późniejszy
Re: Jak zdać maturę z historii? marta (gość) 2010-04-15 18:33:17
hm, ja miałam planowo 4 godziny w tygodniu, ale okazało się to niewystarczające (od 2 klasy) i przez całe ferie siedziałam łącznie 24h w szkole. Pełne, zegarowe.
mam miesiąc do historii, a i tak trzęsę portkami

powodzenia wszystkim maturzystom ! ))
Re: Jak zdać maturę z historii? Kamil (gość) 2010-04-22 16:09:03
Nom ja tez się boję heheheh zobaczymy jak to pójdzie Marta nie trzęś się tak
Re: Jak zdać maturę z historii? McAron (gość) 2010-05-08 21:13:49
To dlaczego ja się nie boję. Z tego co widzę, to wszyscy panikują, a to ja powinienem Zacząłem uczyc się dwa miesiące temu, wprawdzie mam faki w szkole, ale czasem korzystam z korków. Generalnie podchodzę na luzie, no bo cóż wielkiego sie może stac? :] Przez pierwsze dwa lata liceum naukę zupełnie olewałem, a próbną podstawę napisałem na 75%, rozszerzenie na blisko 40%. Będzie dobrze! Powodzenia
Re: Jak zdać maturę z historii? Kujon (gość) 2010-05-09 22:47:00
Hmm, a ja utknąłem na starożytności i będę miał 3 dni po maturze ustnej na powtórzenie całej historii. Dodam, że jestem mat-fiz.
Re: Jak zdać maturę z historii? m (gość) 2010-05-21 12:58:45
ja tam przygotowywałem się z wypracowania.pl
Re: Jak zdać maturę z historii? batterypl (gość) 2011-05-16 19:28:33
18 maja 2011 r. to dzień tegorocznej matury z historii. Warto się do niej dobrze przygotować. Nie jest jeszcze za późno na ostatnie rady i uwagi. Oto moja pomoc dla Was.

Dlatego warto skorzystać z tego maturalnego poradnika (oczywiście za darmo i bez zobowiązań):

Matura z historii: http://www.historia.org.pl/index.php/projekty/projekty/matura-z-historii/2055-matura-z-his
torii-2011.html

Jak napisać wypracowanie z historii: http://www.historia.org.pl/index.php/projekty/projekty/matura-z-historii/401-wypracowanie-
z-historii-mini-przewodnik.html

Jakie będą pytania na maturze z historii? http://www.historia.org.pl/index.php/konkursy/konkursy/konkursy-tematyczne/2153-maturalny-
typer-z-historii-poznaj-list-typow-maturalnych-tematow-z-historii.html
Re: Jak zdać maturę z historii? Art (gość) 2013-04-06 14:02:12
Słuchajcie, nie cały miesiąc mi został do matury. I jest dobrze. To się nazywa tzw. "Speed Run", tylko dla MEGA Inteligentnych ludzi. Nie miałem, rozszerzenia w LO, i nigdy wcześniej się jej nie uczyłem.

Naukę, zacząłem zaledwie od 3x dni a już przerabiam teraz na dzień dzisiejszy, robię renesans. Talent, talentem... Ale jak to mój Ojciec, mawia 10% talentu 90% pracy/zacięcia. Jak siedzicie po 19h dziennie (5h snu) to nie ma szans abyś NIE przerobił całego materiału. Wręcz, przeciwnie zostanie Ci jeszcze w cholerę czasu, na powtórki. Więc, nie załamujcie się tylko do roboty. Kawka + duuże ilości Magnezu mogą okazać się bardzo przydatne. Pozdrawiam
« [1] »