Drogi Użytkowniku, 28 lutego 2015 roku zamykamy serwis Studente.pl. Jeśli znalazłeś tu jakieś treści, które mogą Ci się przydać po tej dacie, skopiuj je na swój komputer, bo od marca 2015 nie będzie to już możliwe. Dziękujemy, że byłeś z nami.


Redakcja Studente.pl

Praca, finanse

2008-07-04 16:23:39

Roaming w telefonach na kartę

Wasza ocena 7.5 Oceń artykuł
Roaming w telefonach na kartę 7.5 out of 10 based on 20 ratings. 20 user reviews.

Zagraniczne wyjazdy wakacyjne stają się coraz popularniejsze. Przeczytaj, w jakich sieciach pre-paid ta usługa jest najtańsza i jak aktywować roaming w poszczególnych sieciach.

Od tych wakacji roaming będzie znacznie tańszy, jeśli zdecydujemy się na wypoczynek lub pracę w jednym z krajów Unii Europejskiej. Obniżenie maksymalnych cen połączeń międzynarodowych wewnątrz UE wymusił na operatorach Parlament Europejski.

Przeczytaj, jak kształtują się koszty w poszczególnych sieciach. Zestawienie nie obejmuje małych operatorów wirtualnych i taryf mix.

 

Komórki można używać już na całym świecie. Ale czy warto płacić 18 zł za minutę rozmowy? fot. Marcin Biodrowski

Komórki można używać już na całym świecie. Ale czy warto płacić 18 zł za minutę rozmowy?

fot. Marcin Biodrowski

Roaming w Plus GSM (Simplus)

Opłata za usługi w ramach roamingu jest taka sama we wszystkich taryfach Simplusa. Ceny zależą od tego, w której strefie się znajdujemy i do jakiej dzwonimy. Opłaty naliczane są za pół minuty za każde rozpoczęte 30 sek.

- Strefa 0 to kraje Unii Europejskiej oraz ich terytoria zależne (Wyspy Kanaryjskie, Gujana Francuska). Za telefon do Polski zapłacimy 2,24 zł/min. Za połączenie przychodzące zapłacimy 1,10 zł/min.

- Strefa 1 to pozostałe państwa Europy, większość obszaru byłego ZSRR oraz większość krajów Afryki Północnej. Za minutę rozmowy z ojczyzną zapłacimy 4 zł/min., niezależnie, czy dzwonimy czy odbieramy telefon.

- Strefa 2 to niemal wszystkie kraje obu Ameryk oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australia i Somalia. Minuta pogaduszek z Polską będzie nas kosztować 6 zł/min., niezależnie, czy dzwonimy czy odbieramy telefon.

- Strefa 3 to reszta świata. Zadzwonienie do Polski lub odebranie telefonu z domu to wydatek 8 zł/min.

SMS kosztuje tyle samo, niezależnie od miejsca naszego pobytu oraz od tego, gdzie go wysyłamy. Żeby obliczyć jego koszt, musimy doliczyć do normalnej ceny za wysłanie SMSa 1,45 zł. Jedynie w przypadku Nowej Taryfy Simplus będzie to 1,22 zł.

Aktywacja roamingu w Simplusie wymaga wpisania w telefonie *101*11*01# i naciśnięcia przycisku „zadzwoń”. Dezaktywacja wymaga tej samej procedury, jednak kod, który wpisujemy, to *101*00*01#.

 

Roaming w Orange

Opłata za roaming w Orange jest taka sama, niezależnie od wybranej taryfy. Opłaty naliczane są co minutę, za każde rozpoczęte 60 sek. połączenia. Orange dzieli świat na pięć stref.

- Strefa 1 to kraje Unii Europejskiej z terytoriami zależnymi. Za telefon do Polski zapłacimy 2,20 zł, za odebranie połączenia z kraju nasze konto zmniejszy się o 1,10 zł.

- Strefa 2 to pozostałe kraje europejskie. Za połączenie wykonane do ojczyzny zapłacimy 4,90 zł/min, za odebrane 2 zł.

- Strefa 3 to USA (łącznie z Alaską i Hawajami) oraz Kanada. Żeby zadzwonić do kraju, musimy tam wydać 5,20 zł/min, odebranie połączenia to wydatek 2 zł/min.

- Strefa 4 to Arabia Saudyjska, Bangladesz, Chiny, Irak, Jordania, Liban, Oman, RPA, Singapur, Sudan, Syria, Tajlandia, Tajwan i Tunezja. Połączenie wykonywane do Polski kosztuje 6 zł/min, odebrane 4 zł/min.

- Strefa 5 to reszta świata oraz roaming satelitarny i na statkach. Za minutę wykonywanego połączenia z domem zapłacimy 8 zł, za odebranie 5 zł.

SMS z każdej strefy kosztuje 1,50 zł.

Roaming aktywowany jest automatycznie po wyjeździe z Polski. Trzeba mieć jednak włączoną opcję automatycznego wyszukiwania sieci.

 

Roaming w Erze (Tak-Tak)

Opłaty roamingowe są takie same dla wszystkich taryf. Opłaty naliczane są za każde rozpoczęte 60 sekund. Era wyróżnia cztery strefy:

- Strefa 1A to kraje Unii Europejskiej i ich terytoria zależne. Za połączenie wychodzące do Polski zapłacimy 2,20 zł/min, za przychodzące 1,10 zł/min

- W strefie 1B Znajdują się pozostałe kraje europejskie, a także Wyspy Man, Jersey i Guernsey, będące formalnie częścią Wielkiej Brytanii. Za minutę połączenia z krajem, niezależnie która strona dzwoni, zapłacimy 6 zł.

- Strefa 2 to reszta świata, za wyjątkiem krajów ze strefy 3. Minuta połączenia wykonanego i odebranego z Polski to koszt 12 zł

- Strefa 3 to Kazachstan, Kuba, Rosja, Turkmenistan oraz Promy i Statki. Minuta rozmowy  z ojczyzną będzie na kosztować 18 zł, zarówno kiedy dzwonimy, jak i gdy odbieramy telefon.

SMS z każdego miejsca na świecie to koszt 1,95 zł.

Roaming uruchamia się automatycznie. Można go wyłączyć dzwoniąc pod numer 9797. Tak samo można go później aktywować.

 

  strona 1 z 2  dalej >>>

Krzysztof Krzemień


studente.pl on Facebook
co to za bzdury napisane k....wa jego m...ć!!!! moja żona napisała do mnie esa ze sztokcholmu i pociągneło jej dwa złote polskie! zadzwoniłem do niej z norweskiego tromso i za dwie minuty rozmowy ukradli złodzieje piętnaście złotych z jej konta! ludzie to jest k...źwa chore!!!! sorki za słowa ale się zagotowałem!!! pozdrawiam złodziei z plusa :-) waldek tromso norwegia2010-07-16 13:06:14
mam proste pytanie dlaczego nie moge aktywowac zdalnie za granica roamingu i dlaczego nie moge miec jednoczesnie aktywnego GPRS jest XXI wiek a ja nie moge sobie roamingu ani wlaczyc przez internet ani przez telefon i zacofana siec nie mozna miec jednoczesnie internetu czyli okna na swiat??
Pomyslcie ze teraz sa normalni ludzie nie idioci...
normalny czlowiek2008-12-10 21:30:07
Ta usługa w PLAY "tani roaming" to obniża koszty, ale tylko dla połączeń w/do stref pozaeuropejskich. Marcin2008-07-05 15:27:08
« [1] » 

Forum studente.pl Najnowsze wątki | Najpopularniejsze wątki | Dołącz

Zobacz także

Wygraj wyjazd służbowy i wakacje we wrześniu! Nauczyć się tańczyć po mistrzowsku! Przyjdź na zajęcia dancehall Zobacz najlepsze filmy o Wrocławiu! Gala finałowa konkursu Kręć Wrocław
Przypomnij hasło » Zarejestruj się »